M.Hacıali Röpertaj

BasınRöportaj

Ülkemizin önemli iş insanlarından Mustafa Hacı Ali, her yıl olduğu gibi bu yıl da en fazla vergi veren kişiler listesinde yerini aldı.

Dürüstlük, sabır, sebat

İş dünyasındaki başarısı ile tanınan Mustafa Hacı Ali, sırrını üç kelime ile özetledi

Yine Rekortmen: Her yıl vergi sıralamasında üst sıralarda yer alan Mustafa Hacı Ali Ltd. Direktörü Mustafa Hacı Ali, ülkede en fazla vergi veren kişiler listesinde bu yıl da ilk beş arasına girdi. Mustafa Hacı Ali, 536 bin 672 TL vergi ödedi

Tırnakları ile kazıdı: Mustafa Hacı Ali, 15 yaşında babasının açtığı bakkal dükkanında iş hayatına atıldı. Yolcu taşımacılığı, sebze meyve satıcılığı ve müteahhitlik de yapan Mustafa Hacı Ali, hep dürüst oldu, sabretti, sebat etti. Bugün ülkenin en önemli iş insanları arasında

Yılın vergi rekortmenlerinden Mustafa Hacı Ali, iş dünyasında başarılı olmanın yolunun dürüstlük, sabır ve yaptığın işe sahip çıkmaktan geçtiğini kaydetti.

Özel yaşamında olduğu gibi iş yaşamında da her zaman dürüst ve sabırlı bir kimse olduğunu kaydeden Mustafa Hacı Ali, birçok sektörde faaliyet gösterdiğini ve bugüne kadar yaptığı her işe sonuna kadar sahip çıktığını anlattı.

Mustafa Hacı Ali, iş dünyasına yeni girecek olan kişilere de başarılı olabilmeleri için yaptıkları iş her ne olursa olsun sonuna kadar sahip çıkmaları, hem iş yaşamında hem özel yaşamında dürüst olmaları ve ne ile karşılaşırlarsa karşılaşsınlar sabretmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

“Asla tembel olmadım”. Babasının varlıklı olmasına rağmen asla tembel, hazır yiyen bir kimse olmadığını dile getiren Mustafa Hacı Ali, bulunduğu konuma tırnakları ile kazıyarak geldiğini anlattı.

Mustafa Hacı Ali, henüz 15 yaşındayken Yılmazköy’de babasının açtığı bir bakkal dükkanını işlettiğini ardından yolcu taşımacılığı, sebze meyve satıcılığı, müteahhitlik gibi işler de yaptığını söyledi. İnşaat işleriyle uğraşırken diğer yandan da tavukçuluk sektörüne girdiğini kaydeden Mustafa Hacı Ali, direktörü olduğu Mustafa Hacı Ali Ltd’in bugün ülkede bin 500 kişiye ekmek kapısı olduğunu söyledi.

“Vatandaşlık görevim”. Mustafa Hacı Ali, vergi ödemenin ise bir vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, bu yükümlülüğünü her zaman dürüstçe yerine getirdiğini bundan da onur duyduğunu kaydetti.

Devletin vergilerle ayakta durduğunu söyleyen Mustafa Hacı Ali, “Ülkemizde ‘nasıl yapayım da vergi kurtarayım’ alışkanlığı var. Bence bu çok yanlış bir tutumdur. Ülkesini seven her vatandaş devlete olan sorumluluklarını dürüstçe yerine getirmesi gereklidir” dedi.

Kaynak: Havadis 

Row of folded newspapers with magazine supplements tucked inside